top of page

Neirologs

Neirologs diagnosticē un ārstē nervu, galvas un muguras smadzeņu un to apvalku, asinsvadu slimības. To iemesli var būt ļoti dažādi (iekaisums, traumas, audzēji, ģenētika utt.). Nervu sistēma inervē visus iekšējos orgānus un asinsvadus. Tā atbild par to, lai mēs varētu domāt, runāt, kustēties, funkcionēt kā viens vesels organisms. Faktiski nervu sistēma ir cilvēka centrālais dators, kas atbild par visu.
Neirologam ir svarīgi zināt, kāda ir organisma vispārējā veselība, jo itin bieži pastāv saistība starp nervu sistēmas bojājumu un citu saslimšanu, arī otrādi – nervu sistēmas bojājums var it kā imitēt citu slimību, piem., locītavu, muskuļu, asinsvadu, zobu, acu, utt. Ne velti neiroloģija ir viena no vissarežģītākajām medicīnas specialitātēm.

Pacientu biežākās sūdzības: galvassāpes, sāpes mugurā, reibonis, līdzsvara traucējumi, tirpšana, vājums, trīce, lēnīgums, atmiņas traucējumi, satraukums, nomākts garastāvoklis, miega traucējumi, lēkmes ar vai bez samaņas zuduma utt.

 

Lai ambulatoras konsultācijas pie neirologa būtu pēc iespējas efektīvākas, pacienta nosūtījumā jābūt norādītai šādai informācijai:

  • precīzi pacienta lietoto medikamentu nosaukumi,

  • ne tikai klīnisko diagnoze, bet arī pacienta problemātiskais jautājums,

  • jābūt minētam, ja nepieciešams pagarināt Darba nespējas lapu,

 

Pacientiem, kas lieto lasāmās brilles, lūgums paņemt tās līdzi uz konsultāciju.

 

Vizītes laikā ārsts iztaujā pacientu par traucējošiem simptomiem, to ilgumu, blakus saslimšanām, lietojamiem medikamentiem, tad veic neiroloģisko apskati un nosaka diagnozi. Ja nepieciešams papildu apstiprinājums diagnozei, sindroma cēloņa precizējums vai arī slimības atšķiršana no citas (diferenciāldiagnoze), ārsts var noteikt papildu izmeklējumus.
Pēc diagnozes precizēšanas pacientam tiek paskaidrota saslimšanas būtība, noteikta ārstēšana (medikamenti, ārstnieciskā vingrošana, fizikālā terapija, diēta, dzīvesveida ieteikumi, blokādes, osteorefleksoterapija). Nepieciešamības gadījumā neirologs nosūta uz konsultāciju pie citiem speciālistiem.

 

Maksas pakalpojumi tiek sniegti saskaņā ar maksas pakalpojumu cenrādi.

Informācija par pacienta līdzmaksājumu.

Ambulatoro speciālistu darba laiki.

bottom of page