top of page

Vides pieejamība

Atbalsts personām ar invaliditāti ambulatoro un neatliekamo veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanai 
Uzbrauktuve cilvēkiem ratiņkrēslārēslos
Kāpņu_telpa_divu_līmeņu_lenteres_kontrastējošas_krāsas_uzraksti.jpg
Vides_Pieejamība_kāpņu_telpā_brails_un_divu_līmeņu_rokturi.jpg
Bērnu_ambulatoro_kabinetu_pārtinamā_telpa_1.jpg

Rūpējoties par vides pieejamību, ieejas Cēsu klīnikā ambulatorai un neatliekamās medicīniskās palīdzības saņemšanai ir izbūvētas ar uzbrauktuvēm, plašām  durvīm, bez sliekšņiem, kas nodrošina ērtu piekļuvi pakalpojumu saņemšanai gan gados veciem cilvēkiem, cilvēkiem ratiņkrēslā, gan vecākiem ar bērnu ratiņiem.


Ambulatorās reģistratūras lete ir izveidota pieejama (piemērotā augstumā) cilvēkiem ratiņkrēslā.
Pacienta pavadonis ratiņkrēslu pacienta transportēšanai var saņemt pie garderobes 1. stāvā vai Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) un uzņemšanas nodaļā. 


Lai nokļūtu stacionāra korpusā uz nodaļām, pieejams plašs lifts. Liftā ir braila raksta apzīmējumi, lai palīdzētu orientēties vājredzīgiem un neredzīgiem cilvēkiem. Braila rakstā ir pieejami arī stāvu apzīmējumi ārstniecības korpusa izremontētajā kāpņu telpā.


Klīnikas diagnostikas korpusā, NMP un uzņemšanas nodaļā, kā arī visos piecos ārstniecības korpusa stāvos ir universālā dizaina tualetes un sanitārie mezgli ar vides pieejamību. Savukārt 1. stāvā - Bērnu veselības centrā - pie ambulatorās pediatrijas kabinetiem izveidota vecākiem un bērniem piemērota, ērta uzgaidāmā telpa un zīdaiņu, mazu bērnu aprūpei piemērots sanitārais mezgls ar mazuļu pārtinamo galdu. Zīdaiņu pārtinamais galds pieejams arī 3. stāvā rehabilitācijas nodaļā un pie tuberkulozes un plaušu slimību kabineta (101. kabinets) 1. stāvā.


Cilvēku ar kustību traucējumiem iekāpšanai vai izkāpšanai no transporta pieejama marķēta autostāvvieta pie klīnikas centrālās ieejas.

Ambulatorajā nodaļā 3. stāvā speciālistu kabinetiem nodrošināti arī taktilie (sataustāmie) numuri, lai atvieglotu orientēšanos telpā cilvēkiem ar redzes traucējumiem.

bottom of page