top of page

Operāciju bloks ar sterilizācijas nodaļu

Operāciju bloks Cēsu klīnikā

Cēsu klīnikas operāciju blokā ir 4 operāciju zāles, kurās tiek veiktas dažāda profila operācijas. Šeit tiek sniegta plānveida un neatliekamā ķirurģiskā palīdzība visu diennakti.

Veicam ķirurģiskās operācijas:

  • vispārējā ķirurģijā;

  • traumatoloģijā un ortopēdijā;

  • ginekoloģijā.

 

Vairāk informācijas par Cēsu klīnikā veiktām operācijām:

ķirurģijas nodaļa un

Vidzemes Mazinvazīvās ķirurģijas dienas cenrs.

Pacientu kvalitatīvu aprūpi nodrošina augsti kvalificēta komanda, kuru pārstāv anesteziologi, ķirurgi, operāciju māsas, anestēzistes, māsu palīgi, kā arī tehniskie darbinieki. 

Integrēta un centralizēti vadāma operāciju plānošanas un dokumentēšanas sistēma

Operāciju bloks ir aprīkots ar integrētu un centralizēti vadāmu, mūsdienīgu operāciju plānošanas un dokumentēšanas sistēmu - Olympus ENDOALPHA Documentation. Turklāt visas operāciju zāles ir aprīkotas ar daudzmonitoru video sistēmu, kuras vadība tiek īstenota, izmantojot inovatīvo bezkontakta vadības sistēmu.

Šī sistēma ļauj operāciju bloka darbu organizēt, plānot un dokumentēt elektroniski. Tas būtiski atvieglo personāla darbu, kā arī viss operāciju bloka darbības process kļūst pārskatāmāks.

Pacienti pēc operācijas var saņemt skaidri salasāmu operācijas izraksta izdruku, un, ja nepieciešams, tajā tiek iekļauti arī operācijas endoskopiskie attēli. 

Operāciju zālē ir uzstādīti seši dažādu funkciju un pielietojuma monitori, kurus vada, izmantojot bezkontakta metodi, ar 3D kameru. Tas nozīmē, ka ārstam vairs nav nepieciešams izmantot klaviatūru, peli vai skārienjūtīgos paneļus, bet, lai kontrolētu datoru un monitorus, var izmantot tikai rokas žestus. Tam ir būtiska nozīme, lai saglabātu ārsta roku sterilitāti.

Daudzmonitoru video sistēma dod iespēju vienmēr būt gatavībā veikt video ierakstu no jebkura video signāla avota, kas atrodas operāciju zālē. Papildus tam, uz jebkura no sešiem monitoriem var apskatīt pacienta vēsturi, kas atrodas Cēsu klīnikas datu bāzē.

Kontaktinformācija

Operāciju bloka tālrunis: +371 64107062 

Sterilizācijas nodaļas tālrunis: +371 64125139

(sniedz informāciju par sterilizācijas pakalpojumiem). 

Attēls Ieva Kalniņa

Ieva Kalniņa

Operāciju bloka vadītāja, māsa

Operāciju bloks ar sterilizācijas nodaļu

bottom of page