top of page

Mākslas terapija

Drāmas terapija ir viena no četrām mākslu terapijas specializācijām līdzās vizuāli plastiskās mākslas, mūzikas, deju un kustību terapijai, kurā izmanto radošo procesu terapeitiskiem nolūkiem.

 

Tās mērķis ir uzlabot un veicināt cilvēka garīgo, emocionālo un fizisko veselību. Pacienta fiziskā, psiholoģiskā stāvokļa un sociālās situācijas izvērtēšana, mākslas terapijas procesa plānošana, rezultātu novērtēšana un rekomendāciju izstrāde tiek veikta atbilstoši Latvijā apstiprinātām Mākslas terapijas medicīniskajām tehnoloģijām.

Mākslas terapija palīdz gan cilvēkiem ar dažāda veida garīgās veselības problēmām – depresiju, trauksmi, veģetatīvo distoniju, gan izmantojama kā rehabilitācijas procesa sastāvdaļa pēc dažāda veida traumām un saslimšanām, piemēram, insulta. Kustībās, darbībā izdzīvotā un izprastā pieredze kalpo kā instruments atveseļošanās procesā pēc traumatiskiem notikumiem.

Viena mākslas terapijas sesija ilgst 30 – 60 minūtes, piemērojoties katram pacientam individuāli. Cēsu klīnikā māksas terapeite sniedz valsts apmaksātus pakalpojumus.

Maksas pakalpojumi tiek sniegti saskaņā ar maksas pakalpojumu cenrādi.

Informācija par pacienta līdzmaksājumu.

Ambulatoro speciālistu darba laiki.

 
bottom of page