top of page

Fizikālā terapija

Magnetoterapija

Fizikālā terapija ir dažādu fizikālo faktoru (elektrības, siltuma, aukstuma, ūdens) izmantošana medicīnā.
Fizikālā terapija arī mūsdienās nav zaudējusi savu aktualitāti. Ir daudzas saslimšanas, kuru ārstēšanā paralēli citām metodēm – medikamentozām, ķirurģiskām – ir lietderīgi izmantot arī fizikālo terapiju ātrākas atveseļošanās un rehabilitācijas nolūkā.

Īpaši efektīva fizikālā terapija ir:

  • dažādas izcelsmes sāpju terapijā;

  • subakūtu un hronisku iekaisuma procesu gadījumā audos un orgānos;

  • traumu seku likvidācijā, arī rētaudu ārstēšanā;

  • locītavu un mugurkaula deformāciju gadījumos;

  • perifērās nervu sistēmas traumu un saslimšanu gadījumos;

  • asinsrites traucējumu gadījumā;

  • matu izkrišanas gadījumos. 

Kā tiek veiktas fizikālās procedūras?
Fizikālās procedūras tiek veiktas kursa veidā, kur viens apmeklējuma kurss sastāda 8 līdz 12 apmeklējuma reizes. Tās ieteicams veikt katru dienu vai ik pa pārdienām. Fizikālo procedūru mērķis ir atjaunot traucētas kustības un darba spējas, mazināt sāpes. Fizikālās terapijas metodes lieto sāpju, tūskas un iekaisumu mazināšanai. Kombinējot terapijas metodes ar locītavu mobilizāciju vai mugurkaula trakciju, kustības pamazām tiek atjaunotas.

Kas nepieciešams, lai sāktu ārstēšanos?
Lai sāktu ārstēšanos nepieciešams ģimenes ārsta vai ārsta speciālista nosūtījums.
•    Ja pacients ar precīzu diagnozi tiek sūtīts vispirms uz ambulatoro konsultāciju pie ārsta rehabilitologa, konsultācijas laikā tiks saplānots ārstēšanas kurss, ņemot vērā pacienta galvenās sūdzības un problēmas. Pacients tiks nosūtīts pie fizioterapeita un/vai uz fizikālās terapijas procedūrām. Pieteikšanās rehabilitologa konsultācijai ar e-pierakstu, vai, zvanot uz rehabilitācijas nodaļas reģistratūras tālruni. Valsts kvotu ietvaros, rehabilitologa konsultācijas pieejamas, veicot pacienta līdzmaksājumu.
•    Ja nosūtījumā minētas jau konkrētas fizikālās procedūras, pieteikšanās rehabilitācijas nodaļā, zvanot uz tālr.: 20238111, lai vienotos par procedūru laiku Cēsīs, Slimnīcas ielā 9.

 

Fizikālās terapijas procedūras Cēsu klīnikā veic medicīnas māsas un fizioterpeiti.

Ievērībai!  Visbiežāk procedūras izmanto pieaugušie - tas ir maksas pakalpojums. Bērniem līdz 18 gadu vecumam ar ģimenes ārsta vai speciālista nosūtījumu fizikālās procedūras ir bez maksas.

Maksas pakalpojumi tiek sniegti saskaņā ar maksas pakalpojumu cenrādi.

bottom of page